Vaşinqtonda Mərkəzi Asiya–Qafqaz Təqaüd Proqramının iştirakçıları ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Amerika Birləşmiş Ştatlarındakı Səfirliyində Ramsfeld Fondunun Mərkəzi Asiya–Qafqaz Təqaüd Proqramının (CAMCA) iştirakçıları üçün qəbul təşkil olunub.
Tədbirdə səfir Xəzər İbrahim, Ramsfeld Fondunun nümayəndələri və CAMCA proqramının təqaüdçüləri iştirak ediblər.
Xəzər İbrahim qonaqları salamlayaraq proqram iştirakçıları ilə keçirilən görüşlərin artıq ənənəvi xarakter aldığını qeyd edib, CAMCA proqramının regional məsələlərin əhatə edilməsi baxımından gördüyü işləri yüksək qiymətləndirib. O, gələn il CAMCA-ın illik iclasının Bakıda təşkil olunacağını xatırladıb.
Ramsfeld Fondunun icraçı direktoru Sara Tanuççi çıxışında Azərbaycanla əməkdaşlıqdan məmnun olduqlarını dilə gətirib. O, Azərbaycan səfirliyi ilə uzun illərdir davam edən yaxın əlaqələrdən bəhs edib və görüş üçün təşəkkürünü bildirib.
Tədbir daha sonra fikir mübadiləsi və netvorkinq ilə davam edib.
CAMCA proqramı 2008-ci ildən etibarən hər il yaz və payız aylarında Mərkəzi Asiya, Əfqanıstan, Monqolustan və Cənubi Qafqaz regionundan olan 10 ölkənin nümayəndələrini bir araya gətirir. Proqram 5 həftə davam edir.

A Reception was Held in Washington, D.C. with the Participants of the Central Asia–Caucasus Fellowship Program
A reception was organized at the Embassy of the Republic of Azerbaijan to the United States for the participants of the Central Asia–Caucasus Fellowship Program (CAMCA) of the Rumsfeld Foundation.
The event was attended by Ambassador Khazar Ibrahim, representatives of the Rumsfeld Foundation, and CAMCA program fellows.
Ambassador Khazar Ibrahim welcomed the guests and noted that meetings with program participants had already become a tradition. He highly appreciated the work done by the CAMCA program in terms of addressing regional issues. He also reminded that the annual CAMCA meeting will be held in Baku next year.
Sarah Tanucci, Executive Director of the Rumsfeld Foundation, expressed satisfaction with the cooperation with Azerbaijan in her speech. She spoke about the long-standing close relations with the Azerbaijani embassy and thanked the organizers for the meeting.
The event then continued with discussions and networking.
The CAMCA program has been bringing together representatives from 10 countries in Central Asia, Afghanistan, Mongolia, and the South Caucasus region every year since 2008, during the spring and fall. The program lasts for 5 weeks.